Nahrávky

Přehrát na Spotify       YouTube

Alexandr Štěpánovský: Jdi dál

Na řece můžeme plout proti proudu, ale nelze přestat pádlovat, jinak nás proud strhne. Pokud se proti proudu brodíme, nesmíme se zastavit. Dlouhodobě nemocnou ženu a zoufalého otce, jejichž příběhy budeme sledovat, řada věcí spojovala: Kromě frustrace a zklamání to bylo rozhodnutí nevzdat se a nepřestat věřit navzdory všem okolnostem.

2. 10. 2022 (Neděle).

Alexandr Štěpánovský: Ježíš v nemocnici

Příběh o uzdravení osamělého člověka u rybníka Bethesda vyvolává řadu těžkých otázek. Ale přináší také důležité odpovědi ohledně lidského trápení, frustrace a nejpodstatnějších věcí v životě.

25. 9. 2022 (Neděle).

Alexandr Štěpánovský: Nad Tatrou sa blýska

Někdo jde na výlet a celou dobu mu svítí slunce. Někomu se po cestě zatáhne a když se pomodlí, zlověstné bouřkové mraky zmizí. Jiný se pomodlí a stejně promokne na kost. Podobné nespravedlnosti se v našich životech stávají i při jiných okolnostech. Jak přitom neztratit pevnou půdu pod nohama?

18. 9. 2022 (Neděle).

Alexandr Štěpánovský: Greyhound

Ve strhujícím příběhu, inspirovaném skutečnými událostmi, velí kapitán Ernest Kraus (hraje Tom Hanks) ochraně 37 obchodních a vojenských lodí. Netrvá dlouho a na konvoj zaútočí „Vlčí smečka“ nacistických ponorek… Film, který vznikl na základě knihy C.S. Forestera „Dobrý pastýř“, je zajímavou ilustrací pro řešení našich často nelehkých životních situací. Je dobrou inspirací pro chvíle, kdy máme pocit, že nás zlo obkličuje ze všech stran a strach i starosti nás táhnou dolů ke dnu.

11. 9. 2022 (Neděle).

Štěpán Kafka: Duchovní hygiena

Na své cestě životem se setkáváme s různými věcmi, které mohou negativně ovlivnit náš duchovní život. Jak se těmto překážkám vyhnout, abychom se nezašpinili? Jak se případně znovu očistit, pokud jsme to
nezvládli?

4. 9. 2022 (Neděle).

Alexandr Štěpánovský: Vinnetou na indexu

„Knihou o Vinnetouovi jsme zranili city ostatních“, napsalo nedávno s omluvou německé nakladatelství a závadnou knihu stáhlo z trhu. Je to pro mne velkým překvapením, protože tyto příběhy, dnes některými označovány za rasistické, v nás od dětství budovaly sympatie a respekt k lidem jiné rasy, smysl pro spravedlnost, čest a odpor k bezpráví. Reklamní slogan pivovaru Bernard („Svět se zbláznil, držme se“), jakoby nabýval stále více na aktuálnosti. Někdy až žasnu. Ježíš to překvapivě zažil také - minimálně dvakrát.

28. 8. 2022 (Neděle).

Alexandr Štěpánovský: O moci k pomoci

Autorita je dnes téměř nepatřičný pojem. Je chápána vždy jako síla, dominance, moc. Co učil o moci Ježíš a jak uplatňoval svůj vliv? Může to být výzva pro nás v těchto dnech?

21. 8. 2022 (Neděle).

Štěpán Kafka: Cesta vzhůru

Jaké jsou klíče k duchovnímu růstu, svobodě a moci?

14. 8. 2022 (Neděle).

Luba Šťastná: Pouštní trip

Ohlížet se? A proč? Aneb: „Rozpomínej se na cestu, kudy tě vedl Hospodin“.

7. 8. 2022 (Neděle).

Štěpán Kafka: Proč se Bůh skrývá?

Jak hledat Boha a Jeho tajemství?

31. 7. 2022 (Neděle).
podcast: https://www.kskh.cz/ke-stazeni?podcast

 


Zde si můžete poslechnout přednášky o základech křesťanské víry