Ke stažení

Kázání

Přehrát na Spotify       YouTube

Andrej Borodatyj: Vody Nilu tě neutopí

Při nedělní bohoslužbě byl naším hostem pastor z ukrajinského Lvova Andrej Borodatyj. Jeho kázání bylo o Boží vůli a vedení, o trápení a nebezpeční, kterým si Izraelský lid procházel v Egyptě, ale také o naději a milosrdenství, které v živém Bohu i dnes máme a můžeme jej prožívat.

24. 7. 2022 (Neděle).

Tomáš Jeřábek: Jak se radovat a neutopit

Eric Moussambani, plavec z Rovníkové Guineje, se naučil plavat teprve 8 měsíců před startem Olympiády v roce 2000 v Sydney. I přesto, že se v době startu objektivně nemohl považovat za excelentního plavce, neodradilo ho to skočit ze startovního můstku do olympijského závodu. Není nám to někdy trochu povědomé? Nepřipadáme si občas, že se tak v těch okolnostech co se dějí, plácáme a stěží se držíme nad vodou, zatím co ti borci kolem nás získávají medaile? Jak se vidíme my? A jak nás vidí Bůh? Pojďme se společně podívat, co na to říká Bible.

17. 7. 2022 (Neděle).

Daniel Kunášek: Chudák, který má jméno

Ježíšův příběh o chudákovi a boháčovi stojí za to číst několikrát, protože pokaždé v něm najdeme něco nového. Tentokrát jsme se bavili o penězích a naší důvěře Bohu.

10. 7. 2022 (Neděle).

Alexandr Štěpánovský: Cyril, Metoděj a Jan Hus

Nedělní kázání ze zříceniny hradu Sion k příležitosti Dne věrozvěstů Cyrila a Metoděje a Dne upálení Mistra Jana Husa.

3. 7. 2022 (Neděle).

Alexandr Štěpánovský: Jako letní sníh

V minulém roce uvedla Česká televize film režiséra Lubomíra Hlavsy o životě J. A. Komenského. Jeho strhující závěr přitahuje pozornost diváka k obrazu nizozemského malíře Rembrandta van Rijna, zachycujícímu jedno z nejkrásnějších biblických podobenství – Návrat ztraceného syna.

26. 6. 2022 (Neděle).

Antonín Zelina: Proč se třást?

O tom, jak najít směr v těžkých dobách.

19. 6. 2022 (Neděle).

Alexandr Štěpánovský: Očouzený Komenský

Kutná Hora má novou knihovnu, radost počíst. Zdařilou rekonstrukcí, která proměnila zašlou budovu bývalé základní školy v moderní zázemí pro dychtivé čtenáři, však naše město přišlo o neprávem opomíjenou raritu. Bysta v průčelí školy nesla stopy ohně a očouzený učitel národů, kterému zůstal bílý pouze majestátní plnovous, tak mnoho let smutně shlížel na neznámého pachatele a jemu podobné odmítače vzdělávání. Smutku a trápení si skutečný J. A. Komenský zažil ve svém životě vrchovatě. Přesto se nevzdával a neztrácel naději. Kde bral v životě sílu vždy znovu a znovu vstát? Co skrývá tajemný nápis na listu papíru, visícím z knih pod zmíněnou bustou?

12. 6. 2022 (Neděle).

Alexandr Štěpánovský: Svatý potápěč

Možná jste někdy v životě měli dojem, že se vám ztrácí půda pod nohama a klesáte stále hlouběji. Na příběhu topícího se apoštola Petra jsme si připomněli Boží věrnost. A protože tuto neděli byly Letnice, kázal nám Saša Štěpánovský také o seslání Ducha svatého a co to znamená žít z jeho moci.

5. 6. 2022 (Neděle).

Alexandr Štěpánovský: Když nemůžeš, přidej!

Když je člověk unavený, potřebuje odpočinek. Nelze to podněcovat. Mohou však nastat situace, kdy je potřeba jednat jinak. Kázání o Božím soucitu a nadpřirozených zdrojích.

29. 5. 2022 (Neděle).
podcast: https://www.kskh.cz/ke-stazeni?podcast