Ke stažení

Kázání

Přehrát na Spotify       YouTube

Tomáš Jeřábek: Co s tou roklí?

Církev je velká skupina různých lidí. Jsou zde staří, mladí, lidé z různými zájmy, touhami i povahovými rysy... Často je komplikované napříč těmito skupinami najít společnou řeč a tak vznikají různé malé či velké rokle.
A taková hluboká rokle je nebezpečná věc a proto mám dvě volby: postavím zeď, která mě bude chránit a nebo si dám tu práci s výstavbou mostu, který opět propojí oba břehy?

19. 3. 2023 (Neděle).

Tomáš Jeřábek: Ježíš nás nominoval do vítězného týmu!

Ježíš nás nominoval jako nejlepší z nejlepších do svého vítězného týmu. Je však na každém člověku, jestli tuto nominaci přijme a bude pak podle toho ve svém životě jednat.

5. 2. 2023 (Neděle).

Tomáš Jeřábek: Dobrá zpráva

Je to více jak 2000 let, co se pastýři nedaleko Betléma dozvěděli během noční směny zprávu, která změnila dějiny. Jak se zachovali? Nalezli to, co si představovali? A jak je to změnilo?

25. 12. 2022 (Neděle).

Tomáš Jeřábek: Jak se radovat a neutopit

Eric Moussambani, plavec z Rovníkové Guineje, se naučil plavat teprve 8 měsíců před startem Olympiády v roce 2000 v Sydney. I přesto, že se v době startu objektivně nemohl považovat za excelentního plavce, neodradilo ho to skočit ze startovního můstku do olympijského závodu. Není nám to někdy trochu povědomé? Nepřipadáme si občas, že se tak v těch okolnostech co se dějí, plácáme a stěží se držíme nad vodou, zatím co ti borci kolem nás získávají medaile? Jak se vidíme my? A jak nás vidí Bůh? Pojďme se společně podívat, co na to říká Bible.

17. 7. 2022 (Neděle).

Tomáš Jeřábek: Houstone, máme problém

Cílem letu Apollo 13 bylo uskutečnit třetí přistání lidské posádky na povrchu Měsíce. V průběhu letu však došlo k výbuchu jedné z kyslíkových nádrží, jehož následky nejen zabránily posádce splnit úkol letu, ale ohrozily životy jejích členů...
O jejich přežití v následujících hodinách tak rozhoduje vytrvalost, odvaha, v neposlední řadě však i důvěra a ochota poslouchat a následovat informace přicházející z řídicího střediska v Houstonu, kde bylo vynaloženo nesmírné úsilí, aby se podařilo posádku dopravit živou zpět na Zemi...

23. 1. 2022 (Neděle).

Tomáš Jeřábek: Hurá do práce?!

V Lukáši páté kapitole se učedníci museli vrátit zpět na moře, do místa jejich nedávného neúspěchu, aby záhy zažili fantastický úlovek… Pracovat na Božím díle často vyžaduje velkou dávku víry, ale stojí to za to!

3. 10. 2021 (Neděle).

Tomáš Jeřábek: Příběhy obyčejných hrdinů

O tom, že stejně jako Ježíš proměňuje obyčejnou vodu ve víno, tak může proměnit i naše zdánlivě obyčejné životy v něco naprosto výjimečného.

17. 1. 2021 (Neděle).

Tomáš Jeřábek: Co je snadné to je správné?

Matouš 7:13-14  
„Vejděte těsnou branou, protože široká je brána a prostorná cesta, která vede do záhuby; a mnoho je těch, kteří jí vcházejí.
Jak těsná je brána a zúžená cesta, která vede do života, a málo je těch, kdo ji nalézají!“

19. 7. 2020 (Neděle).
podcast: https://www.kskh.cz/ke-stazeni?podcast