Ke stažení

Kázání

Přehrát na Spotify       YouTube

Alexandr Štěpánovský: Plamínek naděje

Na jednom z obrazů Slovanské epopeje malíř Alfons Mucha znázornil J.A.Komenského na sklonku svého života. Scéna působí zasmušilým dojmem, šedivost moře a oblohy podtrhuje osamělost a izolaci Komenského. A přesto je obraz plný naděje a výzev do budoucnosti.

26. 3. 2023 (Neděle).

Tomáš Jeřábek: Co s tou roklí?

Církev je velká skupina různých lidí. Jsou zde staří, mladí, lidé z různými zájmy, touhami i povahovými rysy... Často je komplikované napříč těmito skupinami najít společnou řeč a tak vznikají různé malé či velké rokle.
A taková hluboká rokle je nebezpečná věc a proto mám dvě volby: postavím zeď, která mě bude chránit a nebo si dám tu práci s výstavbou mostu, který opět propojí oba břehy?

19. 3. 2023 (Neděle).

Štěpán Kafka: O životě z Ducha

Co to vlastně znamená žít z Ducha? Jaký je rozdíl mezi duševním a duchovním životem? Jak najít správný vztah k Bohu i sobě?

12. 3. 2023 (Neděle).

Serhij Lvov: Nedělní bohoslužba s pastorem Serhijem Lvovem z Kyjeva

Nedělní bohoslužba s ukrajinským pastorem, muzikantem a dobrovolníkem Serhijem Lvovem z Kyjeva, který s přáteli jezdí na východ k frontové linii do nedávno osvobozených obcí (Lyman a dál směrem k Bachmutu). Vozí humanitární pomoc lidem do vesnic i vojákům, rozdávají Bible, modlí se s lidmi, pořádají koncerty, pomáhají s opravami domů.

5. 3. 2023 (Neděle).

Alexandr Štěpánovský: Tady chcípl pes

Nelichotivé označení místa ospalého, nudného a bez života. O touze po změně a jejím životodárném zdroji nám při nedělní bohoslužbě kázal Saša Štěpánovský.

26. 2. 2023 (Neděle).

Štěpán Kafka: Na hlubinu

Je možné prohloubit vztah s Bohem a s lidmi? Je na to nějaký návod?

19. 2. 2023 (Neděle).

Alexandr Štěpánovský: Co dělají lidé z nejšťastnější země na světě jinak?

Ačkoli mají po část roku minimum denního světla, patří Finové mezi nejspokojenější národy na světě. Jaký je jejich recept na štěstí?

12. 2. 2023 (Neděle).

Tomáš Jeřábek: Ježíš nás nominoval do vítězného týmu!

Ježíš nás nominoval jako nejlepší z nejlepších do svého vítězného týmu. Je však na každém člověku, jestli tuto nominaci přijme a bude pak podle toho ve svém životě jednat.

5. 2. 2023 (Neděle).

Alexandr Štěpánovský: Co je důležité, je očím neviditelné

Známý citát z Malého prince nás uvedl do kázání Saši Štěpánovského o přicházejícím jaru, Kristově poslání a Boží perspektivě pro naše životy.

29. 1. 2023 (Neděle).

Alexandr Štěpánovský: Syn pouště

O životě na poušti, pokušeních a nefunkčních životních zkratkách.
(Živý přenos z nedělního shromáždění bohužel selhal, ale alespoň vám můžeme nabídnout záznam kázání).

22. 1. 2023 (Neděle).
podcast: https://www.kskh.cz/ke-stazeni?podcast